Definovaná kvalita

 

Jednoduše > Důsledně > Přesně > Kvalitně

Předvídatelná kvalita - Jasná pravidla - Jak vypadají recepty - Proč pracovní postupy

Předvídatelná kvalita

DAUSYS - to je daňový a účetní systémZde se dozvíte, jak systematicky řídíme naší práci. Definovaná kvalita vyrůstá z metod naší práce.

 

Jasná pravidla

Jako konkrétní příklad si můžete prohlédnout naši metodiku pro případ, kdy si pořídíte nové vozidlo. Jednou z našich povinností je vozidlo zaevidovat do daňového software pro účely silniční daně a přepočítat výši záloh na tuto daň.

To samozřejmě není jediný proces, který se při koupi vozidla v naší firmě spustí. Vozidlo je dále nutné navést na kartu majetku v účetním programu, zaúčtovat na majetkové účty, zařadit do příslušné odpisové skupiny a spočítat a zaúčtovat odpisy. I na tyto navazující procesy máme vlastní postupy.

Podobné manuály máme zpracovány i pro případ prodeje vozidla a pro další "životní situace" vaší firmy. Autorem jsem většinou já, majitel a daňový poradce v jedné osobě. Veškeré metodiky vždy reviduji a schvaluji.

Naše recepty

Teorie bez praxe ztrácí význam.Texty jsou zpracovány v tzv. já formě, protože s nimi lidé skutečně pracují a za jejich dodržování přímo odpovídají. Jsou psány maximálně jednoduše, přehledně a bez zbytečné teorie.

 

Podívejte se na náš recept

Nejde o mrtvou vnitrofiremní směrnici k uspokojení požadavků externích autorit. Prohlédněte si praktický recept, kterým se při práci řídíme:


Jak vidíte, samá praxe. Zastávám názor, že teorie je potřebná jen v případech řešení nestandardních situací a pro tvorbu takovýchto praktických kuchařek.

Možná jste si všimli, že zaevidovat vozidlo podle této metodiky dokáže bezchybně i člověk, který nemusí do hloubky znát zákon o silniční dani a ani nemusí být znalec struktury a obsahu kolonek velkého technického průkazu.

Správný výpočet daně a vyplnění daňového přiznání následně provede profesionální daňový software. V podstatě je to snadné, když se ví, jak na to.

Právě přesné zadání vstupních údajů zajistí bezchybný výstup na konci procesu - tj. vaši správně spočítanou daňovou povinnost k silniční dani.

Proč vkládáme tolik úsilí a času do vytváření pracovních postupů?

Proto, abychom:

 

Zaujaly Vás naše služby?

Můžeme vám být užiteční?

Zajímá vás cena?

Zjistit cenu

Chybí vám nějaká informace?

Potřebujete něco upřesnit?

Zeptat se

 

 

Fill out my online form.